O czym ten blog?

Witajcie na moim blogu. Bardzo się cieszę, że tu jesteście :)
Piszę tu głównie o tym co kocham - o przyrodzie, o sztuce projektowania ogrodów, o swoich pasjach i inspiracjach. Chętnie też dzielę się swoimi spostrzeżeniami oraz zamiłowaniem do tworzenia. Mam nadzieję, że będziecie się u mnie czuli jak w pięknym ogrodzie w ciepłe letnie popołudnie. Zapraszam do oglądania, czytania i komentowania :)
wtorek, 12 listopada 2013

Ścieżka ogrodowa, która wygrała internet

Pamiętacie tę cudowną ścieżkę ogrodową, której zdjęcie wrzucałam w tym poście? Mam na myśli ścieżkę numer 5. Tą zbudowaną z kamieni - z kamiennymi wzorkami przypominającymi kwiaty i spirale. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najpopularniejsza ścieżka ogrodowa w internecie. Na zawsze repostowana. I w moim subiektywnym rankingu, to właśnie ona wygrała internet. Jest prześliczna! Myślę, że idealnie nadaje się do małego ogródka przydomowego, najlepiej w miejscu reprezentacyjnym np. łącząc furtkę z wejściem do budynku. I widzę ją w otoczeniu roślin o dużych liściach takich jak funkie, lub bergenie, lub małych płożących roślinek, takich jak gęsiówka kaukaska, floks szydlasty, może macierzanka? Pasowałyby do niej także paprocie i/lub niskie iglaki - jałowce, cyprysiki, może niskie świerki w odmianach płożących lub wolno rosnących. Jakoś nie czuję, żeby pasowała do wysokich, szybko rosnących i rozłożystych roślin, to ona jest ozdobą ogrodu i akurat w tym przypadku to rośliny byłyby tłem dla niej. W poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o niej przeszukałam pół internetu. Miałam nadzieję, że znajdę projektanta lub projektantów i miejsce, gdzie mogła powstać. Wrzucam jeszcze kilka zdjęć tak w ramach inspiracji, ale błagam, niech mi ktoś powie, GDZIE TO JEST I KTO TO CUDO ZAPROJEKTOWAŁ???


2 komentarze:

  1. Wyjątkowa... :) jaka dbałość o detal, przepiękna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam Cię serdecznie. Zauważyłam że wpisałaś się na mój blog. Miło mi będzie Ciebie gościć Mój blog " W sercu ogrodu" jest o moim ogrodzie, o mojej pracy w nim, no i o roślinach które w nim rosną. Przeczytałam kilka Twoich postów, są ciekawe, Na początek to by było na tyle. Zapraszam do mnie, jest tam wszystko o mnie. A z okazji Świąt i Nowego Roku życzę Tobie i Twoim bliskim zdrowia,radości i miłosci, niech się spełniają marzenia. Stasia z serca ogrodu.

    OdpowiedzUsuń